W jakim miejscu warto ustawić stolik kawowy?

Odpowiednia aranżacja wnętrza przekłada się nie tylko na efekt estetyczny, ale również funkcjonalność danego pomieszczenia. Wiele uwagi przykłada się do wnętrza salonu. Wszystko dlatego, że to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Pełni także kilka funkcji. Często tutaj właśnie ustawia się stół jadalniany, a jedną ze ścian wykorzystuje jako multimedialną, czyli w jej okolicach ustawia się telewizor. Istotne są także szafki RTV oraz inne elementy. O czym warto pamiętać?

Stolik kawowy w salonie

Salon to przestrzeń, w której wydzielić można kilka stref. Jedną z istotnych jest relaksacyjna. Tutaj właśnie znajdują się szafki RTV i telewizor, a po przeciwnej stronie kanapa lub sofa, które pozwalają wygodnie rozsiąść się w trakcie seansu. Również w tym miejscu warto wykorzystać stolik kawowy. Będzie doskonałym uzupełnieniem przestrzeni pomiędzy telewizorem a sofą. Dodatkowo, w trakcie oglądania, na stoliku właśnie można trzymać różnego rodzaju przekąski. Wiele osób ceni sobie ten mebel w wersji z półką. Oznacza to, iż pod blatem znajduje się dodatkowa przestrzeń, która umożliwia przechowywanie podręcznych rzeczy.

stolik kawowy
https://www.sfmeble.pl/c/stoliki-kawowe-do-salonu

Aranżacja kącika czytelniczego

Salon to również miejsce, w którym niejednokrotnie tworzy się domową biblioteczkę. To właśnie w gablotach lub witrynach ustawia się książki. Osoby, które bardzo lubią czytać, mogą również zorganizować sobie w salonie kącik czytelniczy. Wcale nie potrzeba do tego wielu mebli. Wystarczy stolik kawowy wraz z fotelem i lampką. Ta może być stojąca, dzięki czemu będzie tym bardziej funkcjonalna. Na stoliku można trzymać kawę lub herbatę, jak również książki. Tutaj także można rozwiązywać krzyżówki. Tej czynności w dalszym ciągu oddaje się wiele osób.

Stolik kawowy okrągły czy prostokątny?

Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany ilością dostępnego miejsca. W przypadku niewielkiego metrażu sprawdzi się stolik kawowy okrągły. Dzięki takiemu kształtowi każda osoba będzie mieć do niego wygodny dostęp. Natomiast stoliki prostokątne posiadają bardziej klasyczną formę i przez to są uniwersalne.

Comments are closed.