Gdzie umieścić w salonie okrągły dywan?

Salon to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu. A wszystko za sprawą jego wielu funkcji. Do podstawowych należy ta reprezentatywna. Oznacza to, że właśnie w tym pomieszczeniu wystrój odgrywa bardzo ważną rolę. Jednocześnie, bardzo istotne są względy praktyczne, jak przeznaczenie poszczególnych elementów. Umiejętność łączenia tych dwóch cel sprawia, że salon nabiera nie tylko charakteru, ale staje się przestrzenią funkcjonalną, w której bardzo przyjemnie spędza się czas wolny.

Okrągły dywan do salonu

Z pewnością jest to rozwiązanie bardzo szykowne. Jednak, w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich rozmiarów dywan faktycznie jest potrzeby. Częściowo powinno to być podyktowane wielkością pomieszczenia, a także jego kształtem. Jeśli chodzi o okrągły dywan do salonu, który zajmować będzie miejsce centralne, najlepiej, jeśli jednocześnie pokrywa sporą część podłogi. A w tym przypadku najlepiej skorzystać z tego rozwiązania w pomieszczeniach, które są kształtem zbliżone do kwadratu. Inspiracje dotyczące dywanów znajdziesz na https://www.sfmeble.pl/c/dywany-okragle-akcesoria-salon.

Okrągły dywan w prostokątnym salonie

Nie jest natomiast powiedziane, że okrągły dywan do salonu nie sprawdzi się w prostokątnym pomieszczeniu. Tutaj jednak w szczególności należy zwrócić uwagę na wielkość dywanu. Jeśli w salonie to dłuższa ściana pełni rolę tej multimedialnej, czyli takiej, na której znajduje się telewizor, niewielki, okrągły dywan może także wprowadzać podział na poszczególne strefy w salonie. 

okrągły dywan do salonu w klimacie boho

Z drugiej natomiast strony może doskonale sprawdzić się jako zabezpieczenie dla podłogi w miejscu, gdzie znajduje się stolik kawowy. Najczęściej właśnie znajduje się w okolicach sofy lub kanapy, które zorientowane są na ściankę multimedialną. Tym samym można stworzyć również przestrzeń bardzo komfortową, która wygląda po prostu przytulnie.

Warto zwrócić uwagę na sam design dywanu, jak również ogólny wystrój wnętrza. W miejscach, gdzie dominują stonowane tonacje i monochromatyczna kolorystyka, warto także dobrać dywan o podobnym motywie, aby przypadkiem nie zaburzył kompozycji.

Comments are closed.