Postaw na właściwą komodę do salonu

Bez względu na rozmiar salonu, najbardziej funkcjonalnym i praktycznym meblem jest zawsze komoda. W zależności od stylu zaaranżowanego wnętrza salonu dopasowujemy wszystkie meble pod względem koloru lub fasonu.

Komoda do salonu – jaką wybrać?

Komoda do salonu często pełni funkcję tylko ozdobną. Bogato zdobione w okucia i uchwyty metalowe oraz przepięknie rzeźbione są niemal arcydziełami sztuki rzemieślniczej stolarzy lub meblarzy. Taki mebel nie wymaga już dodatkowej oprawy i zawsze wzbudzi zachwyt wszystkich przebywających gości w salonie. Antyczna komoda do salonu z tego sklepu jest to mebel ponadczasowy, pasujący niemal do wszystkich stylów i wystrojów wnętrz.

czarna komoda do salonu

Funkcje komody

Główną oraz zasadniczą funkcją komody jest przechowywanie ubrań, odzieży lub pościeli. Dlatego też powinna być bardzo pojemna, najlepiej z parą drzwiczek oraz dużą ilością bardzo głębokich szuflad. Jeśli potrzebujemy komody do wyeksponowania wszelkiego rodzaju bibelotów oraz pamiątek rodzinnych, to musielibyśmy zdecydować się raczej na mniejszą i ozdobną komodę do salonu. Taki mebel może nam posłużyć jako stolik pod telewizor lub sprzęt odtwarzający. Fantastycznie ustawimy na niej wszystkie fotografie i pamiątki, które darzymy wielkim sentymentem i chcemy mieć w zasięgu ręki oraz naszego wzroku. Bez problemu ustawimy na komodzie lampę z ozdobnym abażurem, która wieczorem oświetli nasz salon oraz uprzyjemni nam chwile odpoczynku i relaksu. Komoda do salonu może również posłużyć jako miejsce do ustawienia i wyeksponowania zielonych roślin doniczkowych. Kwiaty i rośliny uwielbiają dostęp do światła dziennego. Ustawienie ich nieco wyżej wpłynie pozytywnie na ich wzrost. Aktualnie w sklepach meblowych jest bardzo szeroki wybór komód, szczególnie do salonu. Największym powodzeniem cieszą się komody białe, bielone czy naturalne zabezpieczone olejem lub lakierem. Najpiękniejsze są te, które wykonane są z litego dębu. Komoda z pięknym usłojeniem drzewa dębowego to odpowiedni mebel do każdego salonu. Właściwie dobrane komody do salonu uwydatnią piękno wnętrza.

Comments are closed.